Важка атлетика | Champion.com.ua

Юлію Каліну дискваліфікували за допінг на 2 роки, але залишили чемпіонкою Європи

19.07.2016 20:24 5273 0
Юлію Каліну дискваліфікували за допінг на 2 роки, але залишили чемпіонкою Європи

Результати повторного тестування проби важкоатлетки Юлії Каліни з Олімпійських ігор-2012 показали наявність забороненої речовини.

Дисциплінарна комісія Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) прийняла рішення про скасування результатів виступу українки у категорії до 58 кг, де вона посіла третє місце.

Подальші санкції щодо спортсменки МОК передав на розгляд Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF), йдеться у прес-релізі, який отримав Чемпіон.

У справі української важкоатлетки були враховані наступні факти:

- перед і після Олімпійських ігор-2012 спортсменка систематично й успішно проходила як внутрішні, так і міжнародні допінг-контролі;

- у допінг-пробі спортсменки була виявлена критично мала концентрація забороненої речовини, що може свідчити про випадкове потрапляння субстанції в організм через забруднені спортивні добавки;

- до цього випадку Каліна ніколи не фігурувала у порушенні антидопінгового законодавства.

На слуханні IWF, що пройшло у Лозанні (Швейцарія), були прийняті наступні рішення:

- залишити Каліні всі титули, які спортсменка здобула у період з ОІ-2012 та до теперішнього часу, окрім титулу олімпійської призерки 2012 року;

- дискваліфікувати спортсменку на 2 роки з моменту прийняття цього рішення - 17-го липня 2016 року (термін буде зменшений на період тимчасової дискваліфікації спортсменки).

Таким чином, Юлія може повернутися у "великий спорт" з 10-го червня 2018 року.

Нагадаємо, що у 2013 році спортсменка стала бронзовою призеркою міжнародного турніру "IWF Grand Prix", у 2014 році - бронзовою призеркою чемпіонату Європи, а у 2015 році Юлія стала чемпіонкою Європи.

Нагадаємо, Каліна розплакалася на п'єдесталі під час гімну, пригадавши загиблих на Донбасі.

А от це звання у Каліни відібрали...
Коментарі ()