Українка Ганна Ушеніна стала чемпіонкою світу

01.12.2012 23:44 446 0

Вперше за історію незалежності українка здобула титул чемпіонки світу з шахів серед жінок.

Ганна Ушеніна, 27-річна харків’янка, перемогла у фіналі екс-чемпіонку світу Антуанету Стефанову, йдеться у прес-релізі Федерації шахів України.

Українська шахістка блискуче перемогла у матчі за світову шахову корону представницю Болгарії, екс-чемпіонку світу Антуанету Стефанову, що відбувався у м. Ханти-Мансійськ.

Після чотирьох основних партій, протягом 27-30 листопада, рахунок зрівнявся - 2:2, тож ім’я переможниці було визначено 1 грудня на тай-брейку фінальних змагань.

Першу партію тай-брейку Ушеніна за жеребкуванням грала чорними, вдало захищала позицію та звела партію внічию.

Другу партію білими українська шахістка вела впевнено та надійно, реалізувала отримані переваги позиції й утримала впевнену перемогу у вирішальній партії, здобувши світову шахову корону.

Партії гралися з контролем часу по 25 хвилин кожній учасниці з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід.

Досі жодній українській шахістці не доводилося навіть боротися у фіналі за світову шахову першість.