Пекін-2008. "Золота" посуха українських спортсменів

22.08.2008 20:43 321 0

Крім нагород сучасної п'ятиборки Вікторії Терещук, стрибуна з жердиною Дениса Юрченка, медалі здобували боксери. І якщо феноменальний бокс у виконанні українця Василя Ломаченка, який розгромив турка Якупа Кіліча 10:1, любителі спорту і чекали, то травма і як наслідок відмова від півфінального бою супертяжем В'ячеславом Глазковим сприйнята була неоднозначно. І не тому, що хтось поставив під сумнів саму травму, а що рішення тренерського штабу було настільки запізнілим - за кілька годин до бою. Втім так була здобута перша нагорода у боксі.

Бій же Василя Ломаченка склався очікувано - повне домінування, перемога в усіх раундах та всього один пропущений "чистий" удар.

Короткий огляд інших подій олімпійського дня:

Легка атлетика

Денис Юрченко у стрибках з жердиною показав третій результат - 5.70 м. Таким чином україна отримала другу бронзу за день. Чемпіоном став Стів Хукер з Австралії (5.96 - олімпійський рекорд), друге місце посів представник Росії Євген Лук'яненко (5.85). Українець отримав бронзу переваживши трьох суперників, які показали той же результат, тільки за додатковим показником - кількістю спроб. Стрибати далі Денису завадила травма.

Щодо інших атлетів, то Сергій Будза та Олексій Шелест, які змагалися у спортивній ходьбі, прийшли на фініш 24 та 27, із часом 3:58:21 та 3:59:46 відповідно. На жаль не зміг закінчити змагань ще один представник нашої держави Олексій Казанін.

Українська жіноча естафетна команда у складі Оксани Щербак, Тетяни Петлюк, Ксенії Карандюк і Наталії Пигиди не змогла пробитися у фінал змагань з бігу 4 по 400 м. Українки показали час 3:27.44 і посіли у півфіналі 10-у позицію.

Сучасне п'ятиборство

Денис Юрченко. Фото Reuters

Завдяки вдалому бігу на 3000 м українська п'ятиборка Вікторія Терещук здобула для України ще одну бронзову нагороду. Українка стала другою в бігу з часом 10:13.25 і піднялася з 6-ої сходинки на 3-ю. У підсумку Вікторія набрала 5672 балів.

Художня гімнастика

Українські гімнастки вийшли до фіналу змагань з художньої гімнастики за результатами кваліфікаційних змагань. Лідерство, як і після двох перших видів зберігають росіянки. Хоча Євгенія Канаєва після двох видів випередила Ольгу Капранову. Наша Ганна Безсонова іде третьою, Наталя Годунко - шостою.

Ганна показала другий результат у вправах зі стрічкою та скакалкою, а в обручі і булавах була поставлена суддями на третє місце.

Тільки із шостим результатом Українські гімнастки-"художниці" кваліфікувались до фінальних змагань. Лідеркам білорускам українки програли три бали. Росіянки, яки у вправах зі стрічкою у четвер допустили помилку, сьогодні реваншувалися і посіли друге місце.

Після 14 днів змагань Україна посідає 13 місце. Нас вже випередили Франція та Ямайка: