ЧС-2013. Словаки та чехи останніми пробиваються в 1/4 фіналу. Огляд 12-го дня

15.05.2013 06:27 985 0

Збірна США програла команді Словаччини з рахунком 1:4 в останньому матчі групового етапу Чемпіонату світу, який відбувається у Фінляндії та Швеції. Завдяки перемозі над американцями словацька команда забезпечила собі четверте місце у групі та вийшла в 1/4 фіналу.

Шайби у складі збірної Словаччини закидали Бранко Радівоєвіч, Мартін Бартек, Рене Видарени та Марко Даньо. Американці відповіли єдиним точним кидком Денні Крісто.

Словаки набрали десять очок і незалежно від результатів інших матчів займуть четверте місце у групі "H" ("Гельсінкі"). Лідирувала у групі на той момент збірна Росії, на рахунку якої 15 очок. В американців теж 15 очок, але вони поступилися росіянам за результатами особистої зустрічі.

Воротарі: Станя - Бішоп

У другому поєдинку дня збірна Білорусі поступилася національній команді Швейцарії.

Швейцарці відкрили рахунок вже на другій хвилині поєдинку, коли відзначився Роман Йозі. Однак білоруси зуміли відновити рівновагу на початку третього періоду, коли шайбу закинув Євгеній Ковиршин.

Підопічні Шона Сімпсона не мали наміру миритися з таким перебігом подій, і шайби Маттіаса Бібера, а також Юліана Волкера, який оформив дубль, принесли переконливу перемогу лідеру групи "S" - 4:1.

Збірні Швейцарії, Канади та Швеції вже гарантували собі місця у чвертьфіналі, на останню путівку на той момент претендували Норвегія, Чехія та Данія.

Збірна Білорусі при будь-яких варіантах залишиться на сьомому місці у групі. Останній рядок посіла команда Словенії, яка залишає елітний дивізіон.

Група "S". Стокгольм (Швеція). 7-й тур

Білорусь - Швейцарія 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
0:1 - Йозі 1:13
1:1 - Ковиршин (Андрющенко, Шинкевич) 41:35
1:2 - Бібер (Йозі, Берра) 50:59 ГБ
1:3 - Волкер (Бібер) 54:00
1:4 - Волкер 59:02 ПВ
Воротарі: Бєлінський - Берра

Збірна Франції в овертаймі поступилася команді Німеччини з рахунком 2:3.

По ходу зустрічі німцям вдалося двічі відігратися в основний час з рахунку 0:1 та 1:2. Переможну шайбу для німців в овертаймі закинув Крістіан Ерхофф, в активі якого дубль у цьому матчі. Ще один результативний кидок на рахунку форварда Міхаеля Вольфа.

Французи відповіли голами Жюльєна Дерозьє й Антуан Русселя.

Результат цього матчу не вплинув на склад учасників чвертьфіналу. Нагадаємо, у групі "Н" в 1/4 фіналу вийшли команди Росіїї, США, Фінляндії та Словаччини, а елітний дивізіон залишає збірна Австрії, яка зайняла у групі останнє місце.

Група "Н". Гельсінкі (Фінляндия). 7-й тур

Франція - Німеччина 2:3 ОТ (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
1:0 - Дерозьє (Беш, Й. Трей) 1:42 ГБ
1:1 - Ерхофф (Улльман, Грайлінгер) 17:32 ГБ
2:1 - Руссель 34:57
2:2 - Вольф (Хордлер) 41:24
2:3 - Ерхофф (М. Гоч) 61:05
Воротарі: Юе - Зепп

Збірна Чехії розгромила Норвегію з рахунком 7:0 у матчі групового турніру Чемпіонату світу та вийшла у чвертьфінал, де зіграє зі Швейцарією.

Дублем у воротах скандинавів відзначився Томаш Флайшман, по одній шайбі закинули Іржі Тлусти, Мартін Ганзал, Збинек Міхалек, Радім Врбата та Збинек Іргл.

Чехи відразу ж взялися за справу, і це дуже скоро відбилося на рахунку. Вже на 2-й хвилині підопічні Алоїса Гадамчіка успішно розіграли більшість, після чого для норвежців почалося справжнє пекло. Вже в середині першого періоду "вікінги" "горіли" з рахунком 0:3.

Далі було ще гірше. Чехи зрозуміли, що у них, на відміну від суперників, йде гра, тому вже грали у свій хокей, без оглядки на результат. Та ще й при цьому продовжували закидати шайби у ворота Норвегії. Фактично інтрига в цьому поєдинку танула з кожною хвилиною. Так само, як і шанси норвежців на плей-офф.

Коли рахунок був ще 3:0 на користь чеської збірної, шанси були теоретичними. Але коли рахунок почав збільшуватися, то й цих теоретичних шансів помітно поменшало. Чехи зупинили свій гольовий парад на 54-й хвилині, коли Іргл встановив остаточний рахунок матчу - 7:0.

Воротарі: Павелец – Хауген, Вольден

Збірна Фінляндії з хокею обіграла команду Латвії у 7-му турі групового раунду Чемпіонату світу. Зустріч завершилася з рахунком 3:2 в овертаймі. У складі "суомі" шайби закидали Сакарі Салмінен, Мікаель Гранлунд та Антті Пільстрьом.

Латвійці відповіли точними кидками Гінтса Мейя та Роберта Єкімова.

Таким чином, фіни посіли перше місце у гельсінській групі і тепер в 1/4 фіналу зіграють проти Словаччини. Росія залишилася на 2-му місці й у першому раунді плей-офф битиметься з командою США.

Латвія - Фінляндія 2:3 ОТ (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
1:0 - Мейя (Джеріньш, Ясс) 8:19
1:1 - Салмінен (Корпікоскі, Мянтюля) 9:18
1:2 - Гранлунд (Салмінен, Лааксо) 30:25 ГБ
2:2 - Єкімов (Мейя, Джеріньш) 56:13
2:3 - Пільстрьом (Савінайнен, Мянтюля) 63:46
Воротарі: Гудлевскіс – Раанта

У заключному матчі групового турніру чемпіонату світу збірна Швеції у Стокгольмі завдала поразки команді Данії - 4:2.

По ходу зустрічі шведи двічі поступалися у рахунку, але у третьому періоді закинули три шайби і здобули перемогу. У складі переможців дублем відзначився Мартін Тьорнберг, також по разу ворота данської збірної вразили брати Седіни.

Збірна Данії зуміла відповісти результативними кидками Мортена Мадсена і Кірілла Старкова. Додамо, що цей матч ніяк не впливав на підсумковий розподіл місць у групі.

У підсумку шведи зайняли третє місце в групі "S" - 15 очок. У чвертьфіналі їх суперником стануть канадці.

Данія - Швеція 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
1:0 - Мадсен (Старков) 7:40
1:1 - Д. Седін (Л. Ерікссон, Х. Седін) 24:30
2:1 - Старков (Мадсен, Грін) 36:04
2:2 - Х. Седін (Л. Ерікссон, Д. Седін) 40:22
2:3 - Тьорнберг (Ліндберг, Петтерссон) 41:36
2:4 - Тьорнберг (Петтерссон, Едлер) 50:45
Воротарі: Галбрайт - Маркстрьом