ЧС-2013. Словенія та Австрія прощаються з елітним дивізіоном. Огляд 11-го дня

14.05.2013 08:28 713 0

У стартовому матчі 11-го дня Чемпіонату світу з хокею, який проходить у Швеції та Фінляндії, збірна Латвії здобула перемогу над командою Франції з рахунком 3:1.

Латвійці закидали по разу к кожному з періодів - результативними кидками відзначилися Мартіньш Ціпуліс, Яніс Спруктс і Лауріс Дарзіньш.

Французи відповіли єдиним голом Жюльєна Дерозьє.

Таким чином, латвійці обійшли французів у турнірній таблиці за рахунок результату особистої зустрічі. Аутсайдер цієї групи визначиться у заключному турі.

Воротарі: Гудлевскіс - Юе

Збірна Білорусі програла Данії на Чемпіонаті світу з хокею. У зустрічі, яка відбулася на "Globe Arena" у Стокгольмі, мінімальну перемогу з рахунком 3:2 святкували підопічні Пера Бакмана.

Перемога данців автоматично відправила на пониження у класі команду Словенії, яка втратила прописку в елітному дивізіоні.

Збірна Данії до 15-ої хвилини стартового періоду вела з рахунком 2:0. На 7-й хвилині Філіп Ларсен потужним кидком від синьої лінії вивів данців вперед, а ще через вісім хвилин перевагу скандинавів закріпив Ніклас Єнсен, котрий успішно переправив у ворота відмінну передачу від Міккелля Бьодкера.

У другій 20-хвилинці білоруси пропустили третю шайбу. На 28-й хвилині у меншості вдалося відзначитися Мортену Гріну.

Підопічні Андрєя Скабелки руки не опустили та зуміли двічі відзначитися: на 33-й і 37-й хвилині, скоротивши відставання до мінімуму. Спочатку Олег Горошко віддав класну передачу на Константіна Кольцова, який потужним кидком під поперечину закинув першу шайбу, а за три хвилини до другої перерви Роман Граборенко розрядив свою гармату від синьої лінії, закинувши другу шайбу у ворота Саймона Нільсена.

Втім, як не намагалася білоруська збірна відігратися, більше шайб у цьому протистоянні глядачі не побачили.

Зазначимо, що обидві команди вже втратили шанси на вихід у плей-офф. У заключному матчі групового етапу 14-го травня данці зіграють зі Швецією, а білоруси у цей же день зустрінуться з командою Швейцарії.

Воротарі: Нільсен - Мільчаков, Бєлінський

Збірна Росії у завершальному матчі групового турніру ЧС-2013 у результативній грі взяла гору над Австрією - 8:4. Після цієї поразки австрійці зайняли останнє місце у групі та залишають елітний дивізіон.

Вже на старті російські хокеїсти провели атаку широким фронтом. Мозякін зробив довгу передачу низом, і Пєрєжогін кинув знову-таки низом - шайба пройшла під австрійським воротарем. Номінальні господарі матчу, правда, не розгубилися, кинулися вперед, але пропустили ще одну контратаку.

Безліч передач, зроблених хокеїстами збірної Росії, вкінець заплутали австрійців, і Ковальчук з пасу Радулова, перебуваючи біля штанги, не схибив - 2:0.

Спочатку здалося, що австрійці попливуть, але не тут-то було! Майже відразу підопічні Менні Вівайроса забили гол у відповідь. Пєрєжогін не зміг викинути шайбу подалі від воріт, та відскочила до Іберера, і австрієць пробив - "снаряд" потрапив у щиток Варламову, після чого Маттіас Іберер добив шайбу у ворота.

Трішки пізніше вилучення заробив Артьом Анісімов, і Австрія реалізувала більшість, зрівнявши таким чином рахунок. Шайбу в актив записав форвард клубу НХЛ "Баффало Сейбрз" Томас Ванек. На цьому австрійці не заспокоїлись і закинули третю шайбу. Ванек прострілив, а Раффль майстерно підставив ключку.

Наприкінці періоду росіяни реалізували більшість "п'ять на три" і зрівняли рахунок - потужний кидок вдався Нікуліну. На початку другого періоду у більшості відзначився Алєксандр Радулов. Тут же Флоріан Іберер зрівняв рахунок.

На 32-й хвилині підключилася друга ланка підопічних Зінетули Білялетдінова, і Мозякін закинув першу шайбу на чемпіонаті світу, а трішки згодом Дмітрій Соїн у меншості збільшив розрив у рахунку.

У заключній 20-хвилинці, яка, по суті, вважалася формальністю, росіяни закинули ще двічі. Дві шайби в австрійські ворота відправили нещодавно заявлені за команду Зайцев і Кузнєцов. Захисник кинув від синьої лінії і влучив у дальній кут, а нападник потужно клацнув здалеку, встановивши остаточний рахунок - 8:4.

Воротарі: Светт, Штаркбаум - Варламов

Збірна Канади вирвала перемогу у команди Словенії на груповому етапі Чемпіонату світу.

У складі збірної Канади закинутими шайбами ​​відзначилися Метт Дюшейн, Стівен Стемкос і Бренден Діллон. На 3-й хвилині овертайму перемогу канадцям приніс все той же Стемкос. За словенців дубль оформив Ян Урбас, також шайбу в актив записав Томаш Разінгар.

Зазначимо, що канадці зуміли вирвати перемогу, програючи походу зустрічі з рахунком 0:2.

Таким чином, збірна Канади вийшла на перше місце у своїй групі, а словенці залишилися останніми та залишили елітний дивізіон.