ЧС-2013. Фінляндія та Швейцарія - у чвертьфіналі. Огляд дев'ятого дня

12.05.2013 00:41 709 0

Збірна США виграла у збірної Франції у матчі групового етапу Чемпіонату світу з хокею, який відбувається у Швеції та Фінляндії.

Матч завершився з рахунком 4:2. Першу шайбу на 8-й хвилині зустрічі закинув форвард американців Стівен Джіонта, а за дві хвилини до першої перерви захисник Кріс Батлер подвоїв перевагу збірної США.

У другому періоді французи зуміли скоротити відставання у рахунку завдяки точному удару захисника Кевіна Екефея, однак у третьому періоді пропустили два рази поспіль: на 52-й хвилині матчу відзначився Пол Штястни, а через дві хвилини Девід Мосс довів перевагу американців до трьох шайб.

Остаточний рахунок у матчі на останній хвилині встановив нападник французької збірної Йорік Трей.

Воротарі: Бішоп - Юе

Збірна Швейцарії з хокею обіграла команду Данії у п'ятому матчі групового етап та забезпечила собі вихід у чвертьфінал турніру.

Після того, як Швейцарія на турнірі обіграла і шведів, і чехів, і канадців - тобто всіх записних фаворитів - аутсайдери данці серйозної загрози не становили. Вже на 2-й хвилині Лука Кунті зумів реалізувати першу чисельну перевагу.

Наступну закинуту шайбу довелося чекати майже півгодини чистого часу. У середині другого періоду Райан Гарднер подвоїв перевагу збірної Швейцарії, проте через три хвилини Ніклас Єнсен одну шайбу відіграв.

У заключній третині матчу швейцарська команда довела справу до кінця, Рето Сурі та Ніно Нідеррайтер закинули ще двічі, встановивши остаточний рахунок матчу - 4:1.

Воротарі: Берра - Галбрайт

У ще одному матчі ігрового дня на Чемпіонаті світу-2013 збірна Фінляндії розгромила команду Австрії, перегравши суперника з рахунком 7:2.

Фінська збірна впевнено розпочала зустріч і до дев'ятої хвилини вела - 2:0. У другому періоді форвард "Трактора" Петрі Контіола реалізував більшість, закинувши третій гол у ворота австрійців.

На початку заключної третини матчу збірна Австрії зуміла відзначитись двічі у меншості та скоротила різницю у рахунку до мінімуму, проте фіни взяли тайм-аут й у час, що залишився, відправили у ворота суперника чотири сухі шайби, забезпечивши собі путівку у чвертьфінал.

Воротарі: Ортіо - Штаркбаум.

Швеція перемогла Словенію у матчі шостого туру групового етапу Чемпіонату світу. У складі шведів шайби закидали форварди Габріель Ландеског і Фредрік Петтерссон.

Зазначимо, що два результативні бали набрав нападник клубу НХЛ "Детройт Ред Вінгз" Юхан Франссон, який двічі асистував своїм партнерам по команді.

Таким чином, після шести матчів шведи йдуть на третій сходинці у групі "S", де Словенія - остання.

Группа "S". Стокгольм (Швеція). 6-й тур

Швеція - Словенія 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Ландеског (Франссонн, Гранберг) 25:50
2:0 - Петтерссон (Яльмарссон, Франссон) 42:51 ГБ
Воротарі: Енрот - Грачнар

Збірна Німеччини обіграла команду Латвії у матчі групового етапу Чемпіонату світу з хокею.

Рахунок був відкритий тільки у середині другого періоду. На 29-й хвилині нападник Крістоф Улльман відправив шайбу у ворота Крістерса Гудлевскіса, який проводив свій другий матч на турнірі. На початку заключного ігрового відрізку, на 44-й хвилині, перевагу німців подвоїв форвард Патрік Хагер.

Таким чином, збірна Німеччини набрала 7 очок і піднялася на п'яте місце у групі "H". В активі латвійської команди, як і раніше, 3 очки, зароблені у попередньому турі зі словаками, й останній рядок у турнірній таблиці.

Ця невдача погіршила шанси збірної Латвії зберегти місце у вищому дивізіоні, однак треба провести ще два матчі - у понеділок з Францією, у вівторок - з Фінляндією.

Німеччина - Латвія 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Улльман (Гогулла, Вольф) 28:05
2:0 - Хагер (Ерхоф, Н. Гоч) 43:05
Воротарі: Цепп - Гудлевскіс

Збірна Білорусі програла Норвегії та втратила шанси на вихід в 1/4 фіналу Чемпіонату світу з хокею.

Норвежці дуже активно почали поєдинок і вже під кінець 4-ї хвилини відкрили рахунок. Мартін Реймарк викотився з-за воріт і виклав шайбу під кидок Скрьодеру, який по центру підключився до атаки та потужно розрядив свою гармату в один дотик.

Початок другого періоду білоруси почали у меншості. Ледь підопічні Андрєя Скабелки вистояли у нерівних складах, як норвежці подвоїли рахунок. Далекий постріл Матса Трюгга голкіпер Віталій Бєлінський парирував, але на добиванні спритнішим за всіх виявився Скрьодер, який вдруге відправив снаряд у сітку, оформивши таким чином дубль.

Довести свою перевагу до 3:0 скандинави змогли у більшості, коли штраф відбував білоруський захисник Павєл Черноок. У складі білоруської збірної єдину шайбу закинув Аляксандр Кулаков, який на 59-й хвилині, перебуваючи в оточенні двох суперників, точно вистрелив з середньої дистанції.

Таким чином, поразка позбавила білорусів навіть теоретичних шансів на вихід у чвертьфінал першості планети.

Норвегія - Білорусь 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 - Скрьодер (Рьоймарк, Форсберг) 03:55
2:0 - Скрьодер (Трюгг, Торесен) 25:58
3:0 - Бастіансен (К-А. Олімб) 54:18 ГБ
3:1 - Кулаков (Соломонов) 58:27