ЧС-2013. Дивізіон I. Україна - Польща 4:3. "Синьо-жовті" повертаються у Групу А. Огляд дня. ВІДЕО

20.04.2013 23:13 1389 0

Вирішальний бій відбувся у третьому за рахунком матчі останнього ігрового дня Чемпіонату світу у Дивізіоні І групи В між збірними України та Польщі.

Наша національна команда підійшла до цієї зустрічі з великими кадровими втратами. Через травми у попередніх іграх не зуміли вийти на лід три основних форварда - Дмитро Німенко, Артем Гніденко та Максим Квітченко.

Матч розпочався для збірної України з найшвидшої пропущеної шайби на всьому турнірі. На 13-й секунді гри нападник Польщі Малашинськи після передачі від Колуша відкрив рахунок у матчі. На жаль, голкіпер Євген Напненко не зміг впоратися з першим кидком по своїх воротах.

Мінімально поступаючись у рахунку, на 6-й хвилині Сергій Варламов заробив необов'язковий штраф. Для реалізації зайвого хокеїста полякам знадобилося трохи більше однієї хвилини. Автором другого голу став все той же Малашинськи, який оформив дубль і подвоїв перевагу своєї команди у фіналі.

Варто зазначити, що перший період вийшов жорстким і грубим. На двох команди заробили 18 хвилин штрафу: 8 -в України, 10 - у Польщі.

Прийти у себе підопічні Олександра Куликова зуміли лише на початку другого періоду, коли стала виходити гра в атаці. Переломний момент поєдинку стався у середині гри, коли з різницею у 13 секунд українці двічі зуміли розписатися у воротах суперника. У складі нашої збірної відзначилися Роман Благий та Олег Шафаренко.

За півтори хвилини до кінця другого періоду Олег Тимченко вивів українців вперед. Олександр Побєдоносцев потужно кидав по воротах поляків, воротар Одробни з пострілом капітана впорався, але завадити вдалому добиванню від Олега Тимченко не зумів.

На старті третього періоду Матерухін і компанія повністю реабілітувалися за перші невдалі 20 хвилин матчу, запаливши вчетверте червоне світло за спиною голкіпера Польщі. Проте, як виявилося, розслаблятися гравцям збірної України було рано. За 7 хвилин до фінальної сирени Єжи Габриш скоротив розрив у рахунку до мінімуму - 3:4, забезпечивши валідольну кінцівку.

Втім, наші хокеїсти зуміли втримати мінімальну перевагу в одну шайбу і таки вирвати важливу перемогу у цьому протистоянні.

Таким чином, збірна України набрала 14 очок з 15 можливих, зайняла перше місце у підсумковій турнірній таблиці та завоювала єдину путівку до Дивізіону 1А (17-22 команди світу). Вже наступного року українські хокеїсти зможуть поборотися за путівку в елітний дивізіон - компанію 16-ти найсильніших хокейних збірних світу.

Збірна Нідерландів здобула впевнену перемогу над національною командою Румунії. В останньому для обох суперників матчі перемогу з рахунком 6:2 святкували підопічні Баррі Сміта.

Успіх у цій зустрічі голландці почали здобувати вже у першому періоді, який виграли з рахунком 3:0. На точні кидки Томі Демелінна, Рафаеля Джолі та Ларса ван Слоуна румунські хокеїсти так і не знайшли відповіді.

Дубль до свого активу також записав Дідерик Хагемайєр, який відзначився голами на 25-й і 50-й хвилині поєдинку.

Вперше у цій зустрічі пробити Мартіна Оостервейка зумів Ервін Молдован, який записав в актив своєї команди шайбу на 35-й хвилині зустрічі.

У заключному ігровому відрізку команди ще по разу обмінялися результативними кидками. Шосту шайбу у складі "помаранчевих" зумів закинути Рональд Вюрм, на що збірна Румунії за півтори хвилини до фінальної сирени відповіла точними кидком Євгена Писаренка.

Нагадаємо, що після трьох поспіль перемог на старті чемпіонату збірна Нідерландів поступилася спочатку Польщі, а потім Україні в овертаймі. Перед цим матчем голландці випереджали румун лише на одне очко, тому саме в очному поєдинку цих суперників вирішувалася доля бронзових нагород Чемпіонату світу цього дивізіону. Завдяки перемозі вони дісталися команді Нідерландів.

Нідерланди - Румунія 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
6:2 - Писаренко (Віраг, Молнар) 58:29

Естонія та Литва вирішували долю прописки у групі "В" першого Дивізіону.

Перші два періоди зустрічі пройшли у відносно рівній боротьбі, і закінчилися з мінімальною перевагою Литви 4:3. Здавалося, що боротьба за виживання припасла інтригу на заключну 20-хвилинку, але саме в ній естонці посипалися, пропустивши в свої ворота аж вісім сухих шайб.

При цьому нападник другої ланки литовців Аймас Фішевас набрав 8 очок у матчі, закинувши шість шайб і віддавши дві результативні передачі

Отже, збірна Литви набрала свої перші три очки на чемпіонаті й у підсумку зайняла передостаннє п'яте місце. Команда Естонії закінчила світову першість на останній сходинці і змушена покинути перший дивізіон.

Литва - Естонія 12:3 (1:1, 3:2, 8:0)
1:0 - Висоцкас 12:34
1:1 - Раєвський (Рооба) 19:57 ГБ
1:2 - Сібірцев (Кууск, Кузнєцов) 30:33
2:2 - Бендзіус (Фіщевас, Богдзіул) 32:07
2:3 - Кузнєцов (Сібірцев, Шварогін) 32:51
3:3 - Фіщевас (Богдзіул, Бендзіус) 34:01
4:3 - Фіщевас (Богдзіул, Алісаускас) 38:32