"Молодіжка" виграла у поляків

19.11.2008 16:45 771 0

Товариський матч

Польща (U-21) - Україна (U-21) 1:3 (1:2)

Голи: 1:0 - Водецький (3), 1:1 - Коноплянка (11), 1:2 - Лисенко (25), 1:3 - Лисенко (49)

Україна (U-21): Каніболоцький, П.Пашаєв, Ракицький, Степаненко, Селін, Морозюк (Рудика, 76), М.Пашаєв, Чеснаков (Федорчук, 60), Зозуля, Коноплянка, Лисенко (Ярмоленко, 60).

Пропустивши м'яч на старті товариського матчу з поляками, підопічні Павла Яковенка відповіли одразу трьома результативними ударами, здобувши впевнену виїзну перемогу. Гольовий актив нашої молодіжної збірної у невеличкому польському містечку Легіоново поповнювали Євген Коноплянка та двічі - Володимир Лисенко. Слід віддати належне і капітану команди Максиму Пашаєву, котрий відзначився двома гольовими передачами.

Кадрові втрати

На жаль, напередодні поєдинку з поляками наша команда не уникла кадрових втрат. Знову не прибув на збір московський спартаківець Єгор Лугачов, у Києві залишився голкіпер "Динамо" Артем Кичак. Уже безпосередньо у Польщі захворів нападник "Чорноморця" Денис Васін. Крім цього через невелике ушкодження вибув з обойми Павла Яковенка і захисник харківського "Металіста" Євген Курилов.

Сумний початок

Початок матчу вийшов провальним для наших хлопців. Уже на третій хвилині м'яч влетів до сітки воріт Антона Каніболоцького - це Марцин Водецький виявився найспритнішим на добиванні після удару Матеуша Четнарського. Утім, підопічні Яковенка зі своєю відповіддю не забарились. Дніпропетровець Євген Коноплянка результативно вистрілив із-за меж карного майданчика, записавши до свого активу перший м'яч в складі молодіжної збірної.

Активність Лисенка

Зрівнявши рахунок, українці і не думали збавляти оберти. Постійно тероризував оборонні редути поляків Володимир Лисенко, котрому з флангів активно допомагали Микола Морозюк та Роман Зозуля. Євген Коноплянка рідше виходив на ударну позицію, хоча, вірогідно, таку ситуацію зумовлювало те, що він намагався діяти з глибини поля. Невдовзі гості вийшли уперед, коли Лисенко отримав гарну передачу від нашого капітана Максима Пашаєва та відправив м'яча у ворота.

Справжній капітан

Варто зауважити, що Максим Пашаєв діяв на полі як справжній капітан - і вів команду в атаку, і "підчищав" огріхи партнерів в центрі поля. В цій справі серед українських молодих футболістів йому дійсно мало рівних, хіба що - його партнер по "молодіжці" Тарас Степаненко, котрий не лише є майстром відбору м'яча, але й також непогано вміє організовувати вихід команди з фази оборони в атаку. Щоправда у звітному матчі представник запорізького "Металурга" у зв'язку з травмою Курилова грав на позиції центрального захисника.

Пашаєв і Лисенко виконують на біс

Другий тайм почався з наступу гостей. Впродовж перших чотирьох хвилин українці створили три пристойні атаки, остання з яких завершилась голом. Максим Пашаєв знову продемонстрував свій асистентський хист: пройшовши по флангу, він подав точнісінько на голову Лисенку, котрий в свою чергу не схибив - другий гол у виконанні цього дуету! Зазначимо, що після перерви підопічні Павла Яковенка остаточно прибрали м'яч під свій контроль, не дозволяючи суперникам організувати хоч якусь продуману комбінацію. Хіба що можна згадати небезпечні удари Міхала Тваровського та Якуба Познанського після розіграшів кутових...

Невикористані нагоди

Слід відзначити, що подеколи гра носила занадто жорсткий характер. Після перерви поляки почали діяти невиправдано грубо, і, можливо, саме тому Павло Яковенко доволі рано зняв кількох провідних виконавців з гри - у тому числі Лисенка. Андрій Ярмоленко, Валерій Федорчук та дебютант Сергій Рудика непогано вписались у командну схему, проте жодному з них - як і їхнім партнерам - не вдалося збільшити перевагу української збірної. Хоча нагод для цього вистачало - і в Ярмоленка, і в Селіна, і в Зозулі...