Футбол | Champion.com.ua
Мій профіль
19 Лютого 2020

Президент канадського клубу Ігор Прокіпчук: Москалі Крим самі віддадуть, бо "газду видно по халявах"

15.09.2015 08:15 380 0
Президент канадського клубу Ігор Прокіпчук: Москалі Крим самі віддадуть, бо "газду видно по халявах"

Ігор Прокіпчук - ­ український бізнесмен у Канаді. У країну Кленового листя вихідець із Заліщиків (Тернопільська область) переїхав у 1977­-му році, а сьогодні займається огрівально­-охолоджувальним бізнесом. У 90­-х роках створив низку успішних підприємств в Україні.

У молоді роки грав у футбол на позиції воротаря за львівські Карпати та Сокіл, закінчив львівський спорт інтернат.

На початку 2015­-го футбольний клуб Прокіпчука Торонто Атомік Селектс заявився у Першу канадську лігу, де після 18-ти матчів (на момент написання матеріалу, - прим. автора) посідає п'яту позицію (у турнірі беруть участь 13 команд) і має всі шанси на вихід у плей­-офф (там зіграють 8 кращих команд регулярної першості).

Скелет клубу складається з українських гравців, менеджерів і тренерів (головним спершу був Яворський, тепер ­ Іщак), а сам президент горить бажанням бодай чимось допомогти рідній країні.

Про результати команди, перешкоди на шляху до створення аналогічних проектів на Батьківщині, ситуацію в Україні та допомогу армії Чемпіон розпитав у самого президента ФК Атомік Ігоря Прокіпчука.

- Чи задоволені Ви результатами команди у нинішньому сезоні?

- Ні, не задоволений. План був таким: привезти гравців з України та доповнити канадцями, але ні в Україні, ні в Канаді не ставляться до професійного футболу по­-професійному (більшості гроші "заліпили" голови).

- Які завдання ставить клуб на сезон?

- На наступний сезон будемо брати до уваги всі помилки, зроблені цього року. Перешкода для нашого клубу - ­ переконати і гравців, і глядачів, що ми - серйозний клуб і маємо бачення на роки. Ніхто не буде платити гроші за халатне відношення. Нам краще платити шістьом гравцям дуже добрі гроші, ніж двадцятьом - ­ середні. Ми пробуємо це пояснити, але коли людина за 6 місяців не вивчила жодного слова англійською, то про що мова? Ми, напевно, одна з небагатьох команд, яка фінансово добре стоїть на ногах, але платити за непрофесіоналізм категорично відмовляюся.

- Стратегія розвитку клубу наразі йде так, як Ви й планували? Які основні перешкоди для прогресу ФК Торонто Атомік Селектс?

- Дисципліна. Важко контролювати людей, які почали заробляти серйозні гроші. "Добрі гроші мусять потрапити у добрі руки" - ­ це моя стратегія, а халявщики нехай шукають щастя у нечесних олігархів. Таке місто, як Торонто, вимагає вищого рівня футболу - ­ інакше люди ходити не будуть.

- Стало відомо, що клуб залишив Яворський. Йому на заміну прийшов Іщак. Поясніть, будь ласка, у чому причина цієї рокировки.

- З Яворським у нас конфліктів не було. Він сам вирішив поїхати назад, пояснюючи це "сімейними обставинами". Василь Іщак був тренером нашого дублюючого складу, тому логічного було його заангажувати. Плюс ми колишні гравці львівського Сокола.

- ЗМІ кілька місяців тому написали, що Яворський залишив ФК Атомік через фінансові питання з президентом клубу. Чи правдива ця інформація?

- Не знаю, звідки черпається інформацію, але усім відомо, що деякі ЗМІ шукають сенсацій. Ігор Яворський заробив 27 тисяч доларів за 6 місяців плюс проплачений квиток додому. У мене з ним та іншими не було проблем з оплатою.

- Якою буде ситуація з українськими футболістами клубу після завершення сезону? Деякі українські ЗМІ повідомили, що у листопаді вони покинуть команду.

- Футболісти не покинуть команду, а команда розстанеться з деким. Плюс гроші, які вони заробляють для своїх родин, величезні. Треба у них питати, чи задоволені. У нас з фінансами все гаразд, тільки не буду тринькати гроші "на вітер". Фінансова відповідальність питання стосується як власників, так і гравців.

- Чи продовжуватиметься орієнтація клубу на український ринок?

- Ні. Є бажаючі з різних держав. Яка кажуть "по спеціальності, а не національності", але серце лежить за своїми.

- Якщо Ви створили український клуб у Канаді, то чому не спробували створити аналогічний проект в Україні?

- Пробував. Завадили перші (Організація, що дійснює контроль за секретним діловодством, прим. авт.) та шості (Управління по боротьбі з організованою злочинністю, ­ прим. авт.) відділи та колишні невдахи 90­-х, а особливо менталітет "совєтської людини", словом, "совка", де канадця треба "взути", а потім він сам заламається.

Вони всі ще живі - ­ може, потрібно надсилати рахунки? А, може, і неживі?! Чи можлива співпраця з Україною? Так. Тільки на моїх умовах, а моя умова проста - ­ не заважати! Є бажання відновити Сокіл, але там йде боротьба за землю і немає мети допомогти молоді. До того ж ситуація в Україні змусить багатьох імігрувати - ­ колесо історії повторюється.

- Український футбол переживає не найкращі часи. Зважаючи на Ваш досвід у цій сфері, як вийти з цієї ситуації, зважаючи на стан справ у країні в цілому?

- Завжди так не буде. Повмирають "совки", прийдуть молоді люди з доброю освітою на керівні посади і почнеться піднесення України. Щодо футболу - ­ позбудемося корупції, і легше буде дихати усім, а все починається з патріотизму. Будемо дбати - ­ буде результат. Треба брати приклад з Німеччини - ­ вони ж практично сусіди.

- Як ситуацію в Україні бачите Ви? Мова йде про анексію Криму, агресію Росії та відсутність змін.

- Москалі Крим самі віддадуть, бо "газду видно по халявах", а ми всі знаємо московську господарку. Відсутність змін в Україні? Значить, треба більше жінок до влади - ­ вони менш корумповані.

- Як допомагає українська діаспора Торонто загалом та ФК Торонто Атомік Селектс зокрема українським військовим?

- Діаспора Торонто надсилає багато мільйонів, якщо не мільярдів щороку. На жаль, не все йде у виробництво. Уявіть собі, у Канаді надсилають таку суму грошей протягом останніх сорока років!

Велика подяка і поклін нашим військовим за їхню відданість і патріотичність. Багато організацій прикладається до їхньої підтримки. ФК Атомік завжди підтримує та буде підтримувати і готовий давати шанс дітям потерпілих продовжувати свою кар'єру через футбол. Щоб слова не розходилися з ділом, попросив Руслану знайти двох патріотів, аби їхні діти стали частиною нашого клубу.

Коментарі ()