Футбол | Champion.com.ua
Мій профіль
22 Січня 2020

Фанати з Києва та Львова написали відкритий лист президенту ФІФА

26.09.2013 16:31 75 0

Громадські об’єднання "Друзі Динамо" та "Завжди Вірні" звернулися до голови ФІФА Йозефа Блаттера.

Про це йдеться у відкритому листі, який продублювало на свому сайті об'єднання "Завжди Вірні" (zavzhdy-virni.lviv.ua).

"Як нам стало відомо із засобів масової інформації, очолювана Вами організація завела дисциплінарну справу стосовно поведінки українських вболівальників під час матчу Україна - Сан-Марино у Львові.

Ця дисциплінарна справа ґрунтується на звіті делегата FARE. Сам звіт ніде у засобах масової інформації не оприлюднювався. Проте, ми знайшли можливість ознайомитися в Інтернеті з посібником FARE з визначення дискримінаційної символіки.

Ми були шоковані тим, що до дискримінаційної символіки внесено символи національно-визвольної боротьби українського народу. Наприклад, червоно-чорний прапор Організації українських націоналістів. Під цим прапором у часи другої світової війни українці чинили опір двом найпотужнішим тоталітарним режимам світу - гітлерівському та радянському.

У значної частини українців цей прапор асоціюється з героїчними сторінками власної історії. Тому у нас виникає запитання щодо компетентності та неупередженості експертів FARE.

Також дивно бачити у числі дискримінаційних символів портрети керівників українського визвольного руху Степана Бандери та Романа Шухевича. Не справа FARE давати оцінку історичним постатям, які для великої кількості українців є національними героями. Жодна поважна організація не дозволяє собі таких однобоких та упереджених оцінок.

Ми закликаємо Вас не виносити поспішних рішень на підставі звіту організації, компетентність якої стосовно української історії та української символіки викликає величезні сумніви. Прийміть до уваги, що необачне рішення, яке ґрунтуються на згаданих критеріях FARE, дискредитує саму справу боротьби з проявами нетерпимості (як мінімум, в Україні, а, можливо, і в цілому світі).

Ми переконані у тому, що футбол - це гра, яка належить усьому людству незалежно від національності. Тому використання української національної символіки на матчах не може бути причиною дискримінації з боку жодної організації", - йдеться у заяві, яка була опублікована на сайті 1927.kiev.ua.

Нагадаємо, збірну України можуть позбавити трьох очок через дії фанатів у Львові під час матчу Україна - Сан-Марино.

Коментарі ()