Головне

Фек: Підтримую Данілова і Бальчоса - хай це саме зробить Суркіс

21.01.2011 09:40 4007 0
Фек: Підтримую Данілова і Бальчоса - хай це саме зробить Суркіс

Ще 10 років тому президент ФФУ Григорій Суркіс на Конгресах ФФУ купався у славі і почестях. Лише інколи його турбував критикою Рафіль Сафіуллін, але це був один голос серед сотні прихильників.

Нині в регінональних федераціях футболу 25 осередків висловилися за проведення позачергового Конгресу ФФУ і внесення в порядок денний питання про вотум довіри Григорію Суркісу. Бліьшість же з них ще перед Новим Роком була проти позачергового Конгресу і фактично підтримувала очільника ФФУ.

З усіх 25 регіональних Федерацій свої претензії до Сурікса та його команди зуміли нам озвучити лише у Львові. Та й то, президент обласної федерації Ярослав Грисьо, який підтримує Суркіса, несподівано пішов на лікарняне і витримує паузу. Про рішення ж львівської федерації щодо скликання позачергового Конгресу "Чемпіону" розповів віце-президент обласної федерації футболу Володимир Фек. 
 
- Як відбулося рішення за проведення позачергового конгресу ФФУ у львівській обласній федерації футболу?

- Усього у нас 20 членів Виконкому. На момент проведення Виконкому (11 січня),  4 були відпустці, а 3 не прибули. Тобто, 13 чоловік проголосували за такі пункти: звернутися до виконкому ФФУ з питанням проведення позачергового Конгресу ФФУ. Ми пропонуємо поставити питання про довіру президенту ФФУ та про стан справ в українському футболі.

- А чому не так: недовіра президенту ФФУ?

- Ми не знаємо як пройде позачерговий Конгрес ФФУ і які рішення він прийме. Якщо Суркіса та його команду підтримає більшість, то нехай вони працюють і далі.

- Але ж 22 грудня, відразу після невідбувшогося Конгресу ФФУ, львівська область висловила довіру президенту ФФУ. Чому так змінилася думка львівської обласної федерації?  

- По-перше, все було не зовсім так. 22 грудня проводився Виконком федерації львівської області, де ми розглядали підсумки роботи за 2010 рік. В ході ж роботи була пропозиція, звернутися до Виконкому ФФУ з тим, що недоцільно проводити позачерговий звітно-виборчий конгрес. А це зовсім інші речі. Пізніше, коли з інших областей почала надходити інформація, що більшість колективних членів ФФУ виступають за доцільність проведення позачервого Конгресу, то таку пропозицію підтримали й у нас.

- Були заяви від обласних федерацій, що на них чинився адміністративний тиск, щоб вони голосували проти Суркіса...

- У нас у Львові нічого подібного не було. Адміністративного тиску не було. На засіданні Виконкому навіть не було нікого, крім членів Виконкому.

- Останні 10 років усі співали дифірамби Григорію Суркісу. Тепер же він зробив щось не так?

- Не в тому справа, що він зробив не так. Суркіс - це не все ФФУ. Питання навіть не в Суркісі, а в структурі, команді, яку він створив.

Не вирішено питання по ліміту на легіонерів. З ініціативи Суркіса ліміт на легіонерів подовжено ще на рік. Зроблено це в угоду двом клубам - "Шахтарю" та "Динамо". У наших сусідів росіян - є ліміт на легіонерів і збірна їх добре грає.

Ще одне питання до ФФУ - недостатня фінасова допомога. Нашій федерації футболу на рік виділено від ФФУ 50 тисяч гривень. Це що гроші, за які можна розвивати футбол? При Суркісу було втрачено усі напрямки співпраці між Прем`єр-лігою та Професіональною футбольною лігою. Тим більше, я підтримую Данілова і Бальчоса, які пропонують поставити питання про вотум довіри їми у своїх організаціях. Чому б це не зробити у ФФУ?

Загальмувався розвиток футболу у другій лізі. Окрім ліцензування клубів, нічого не відбувається, оскількии діалог мід ФФУ та ПФЛ відсутній. Вони кивають один на одного. Клуби ж другої ліги продовжують зніматися. Останній приклад - ФК "Полтава". Такими темпами ми можемо взагалі втрати другу лігу.

Ще одне важливе питання - національна збірнра України. До Євро-2012 залишилося 1,5 роки, а в нас немає ні збірної, ні гри, ні стратегії. Та ще й не знаємо хто буде повноцінним тренером. Тим не менш, ми заявляємо, що хочемо зайняти перше місце на Євро.

Чим вам не питання для розмови на Конгресі ФФУ.

- Тобто, Суркіс може і залишитися на своїй посаді, якщо Конгренс відбудеться?

- Я не маю на увазі, що погано працює Суркіс чи якась інша команда. Було і багато позитиву, але цього замало для розвитку. На Конгресі все стане на свої місця. Варто, щоб відбулося самоочищення українського футболу. Головне, щоб була єдина команда, якій довіряє більшість у ФФУ.  

P.S. "Чемпоін" готовий вислухати думку Федерації футболу Києва та Чернівецької області, які підтримують діючого президента ФФУ, але з якими не вдалося вийти на зв`язок.

Коментарі ()