Футбол | Champion.com.ua
Букмекер Бонус Лінк
1
$100 На сайт
2 3000 На сайт
3 1500 На сайт

 

Корупційний скандал: Савченко назвав перше прізвище

24.10.2008 19:16 479 0

Скандал довкола фактів корупції у першій лізі України триває. Президент чернігівського футбольного клубу "Десна" Олексій Савченко назвав прізвища хабарників з боку свого клубу. Це - головний тренер та адміністратор.  

"Під час неформального спілкування з представниками чернігівської спортивної громадськості і преси 23 жовтня мною була охарактеризована нездорова ситуація, що склалася з суддівством у першій лізі українського чемпіонату з футболу.

Я не зробив відкриття, півроку тому керівники футбольних клубів підписали Маніфест чесної гри, визнавши практику нечесного арбітражу і узявши на себе зобов'язання не вирішувати результат гри втручанням суддів. Маніфест став для мене поштовхом до того, щоб розібратися чи мала місце така практика в нашому клубі.

Коли я встановив факти того, що адміністрація "Десни" вступала у подібні відносини з суддями, і  із засобів, що виділяються мною на фінансування клубу, відбувалося "стимулювання", мною були зроблені заходи і зроблені кадрові висновки. З розпорядження тренера був виведений бюджет, директор клубу Євген Оліфіренко покинув свою посаду. Результат чистої гри ми бачимо у цьому сезоні: з четвертого місця в чемпіонаті "Десна" скотилася на передостаннє.  Під час спілкування з екс-тренером і екс-директором я з'ясував, скільки коштували ігри і з ким вирішувалося питання".

Прокоментувати заяву Савченка вже встиг один із обвинувачених - колишній директор клубу ФК "Десна-Партнер" Євген Оліфіренко:

"Мій відхід з футбольного менеджменту - відповідь на те, що прозвучало. Можу лише сказати, що мною було зроблено все для того, щоб наблизитися до правил чесної гри. Ми купили устаткування, яке дозволяє фіксувати хід матчу і аналізувати дії суддів всім зацікавленим. Вважаю, що виходом є не застосування санкцій до окремих суддів, а докорінні зміни практики, що існує в першій лізі. Подальші коментарі рахую зайвими".

Нагадаємо, зранку стало відомо, що "Десна" минулого сезону купувала матчі першої ліги за суму від 5 до 15 тисяч доларів.

Після цього Професіональна футбольна ліга звернулася до Савченка із офіційним листом з вимогою роз'яснити інформацію. А Віктор Дердо, який у минулому сезоні очолював Комітет арбітрів ФФУ, заявив, що нічого не знав про суддів-хабарників. Голова ФФУ Григорій Суркіс повідомив, що бере під особистий контроль розслідування справи та припустив залучення у справу правоохоронних органів.

Коментарі ()