Мій профіль
19 Квітня 2019

Дмитро Сосновський: "Національна збірна вже повністю сформована"

25.07.2013 14:43 181 0
Дмитро Сосновський: "Національна збірна вже повністю сформована"

Головний тренер національної збірної з боксу Дмитро Сосновський дав оцінку виступів української команди на останніх змаганнях.

Окрім того, він розповів про те, як відбираються та готуються боксери до головної події року - чемпіонату світу в Алмати (Казахстан).

- Дмитре Дмитровичу, нещодавно у Маріуполі закінчився міжнародний турнір класу "А" " 47-й Меморіал Макара Мазая". Як оцінюєте його результати?

- Для чого проводяться такі змагання? Щоб досвідчені боксери могли набратися бойової практики, а молодь - досвіду. Сам по собі турнір був хороший, сім країн прибули до України, до того ж, доволі сильними складами. Наприклад, Америка приїхала у повному бойовому складі, азербайджанці були непогано укомплектовані, росіяни також показали доволі високий рівень боксу.

Наша команда складалася з членів національної збірної, досвідчених бійців, таких як Ганзуля Олександр, Дмитро Черняк та інших. Загалом, можу сказати, що ціль досягнута - боксери отримали чудову бойову практику, кожен провів по три-чотири бої. А напередодні чемпіонату світу це дуже корисно як для нашої команди, так і для інших збірних.

- Ви задоволені якістю боксу, яку показали українські боксери у Маріуполі?

- Якби я сказав, що всім задоволений, - то можна було б припинити тренування. Хтось гірше відбоксував, хтось краще. Ще є над чим працювати. З приводу того, чи показали боксери те, що відпрацьовували на тренуваннях, - деякі так, а деякі - не до кінця, були і помилки, які повторювались. Загалом, це частина процесу підготовки, і пройшла вона успішно.   

- Нащедавно національна боксерська збірна також брала участь у Всесвітній Універсіаді у Казані. Українські боксери здобули три нагороди, дві з яких найвищого гатунку. З Вашої точки зору, такий результат є успішним для нашої команди?

- Я задоволений, хлопці - молодці. Друге командне місце у тій ситуації - хороший результат. Ми паралельно готувалися до декількох змагань, тому було важко. Я вже неодноразово казав, що для мене важливо підтверджувати рівень українського боксу скрізь, тому я дуже хвилювався за "Українських отаманів", і вважаю, що той турнір вони виграли. І тут я також хвилювався, бо до Казані поїхали не всі наші лідери. Якщо взяти команду, то у ній могли виступати і Паша Іщенко, і Слава Кісліцин, і багато інших. Три медалі, дві з яких золоті - я гадаю, що це вдалий результат!

- Наразі національна збірна вийшла на фінішну пряму у підготовці до чемпіонату світу, який прийматиме у жовтні Казахстан. Який план підготовки Ви запланували на заключні місяці для збірної України?

- З 25-го липня по 8-е серпня у нас проводитимуться збори із загальної фізичної підготовки в Алушті. 8-го серпня хлопці повертаються додому, відпочивають 9 днів, а потім, з 18-го серпня, заїжджаємо на збори спеціальної підготовки у Тисовець, де будемо тренуватися протягом 21-го дня. Мені б хотілося, щоб хлопці отримали хоча б ще одну бойову практику перед чемпіонатом світу. Подивимося, можливо, якась команда до нас приїде. На завершення проведомо заключні збори у Конча-Заспі та відлітаємо в Казахстан.

- Одним з найважливіших етапів, безумовно, буде формування команди, яка представлятиме нашу країну на світовому форумі в Алмати. Як саме буде проводитися відбір боксерів?

- Національна збірна вже повністю сформована за підсумками чемпіонату України, який проходив в жовтні місяці минулого року в Донецьку.

- Звісно, але як Ви обиратимете боксерів у так званих "конкурентних категоріях", де є по два, або навіть три сильні боксери. Наприклад, Дмитро Митрофанов і Євген Хитров - обидва достойні боксери, які представляють одну вагову категорію до 75 кг.

- У кожній вазі є конкуренція, що надзвичайно важливо для нашої команди. Адже конкуренція дозволяє прогресувати та розвиватися боксерам. Попереду ми маємо ще багато етапів підготовки, а отже маємо ще час, аби придивитися до кожного члена збірної. Попереду ще три збори, бойова практика, тож загадувати рано. Можливо, чого зовсім не хочеться, хтось з хлопців отримає травму, - що також може внести свої корективи. Але в принципі для мене і для тренерського складу кістяк команди вже відомий.

Ось для прикладу деякі тренери напередодні відповідальних стартів влаштовують відбіркові бої, спаринги. Комусь це може здатися правильним. Проте, особисто я не хочу так вирішувати питання. Адже ніхто не застрахований від травм, а тим паче коли на ринзі зустрічаються два висококласні спортсмени, які будуть битися до останнього. Після таких спарингів обидва можуть отримати ушкодження, які не дозволять обом виступити на важливих змаганнях, у нашому випадку - чемпіонаті світу. Тому люди, які хочуть крові, - її не побачать.

Наразі у моїй команді всі боксери готуються до чемпіонату світу. А якщо десь виникнуть спірні моменти, то повірте мені, я їх побачу та вирішу лише на користь національної збірної. Адже ніяких особистих інтересів я ніколи не переслідую. Якщо буде необхідно, у них буде певна бойова практика, але не на останніх зборах за декілька днів до відльоту в Казахстан.

Що стосується вагової категорії до 75 кг, то можу сказати, що і Хитров, і Митрофонов - надзвичайно класні боксери. А оскільки Євген виступав на чемпіонаті світу у Баку, Олімпійських іграх-2012 і чемпіонаті Європи-2013, - пріоритет виступити на чемпіонаті світу, як на мене, має бути у Митрофанова, адже саме він є чинним чемпіоном України. До того ж, минулого року ми з тренерами хлопців вже обговорювали, де і коли краще боксувати Хитрову, а де Митрофанову. Тому зараз ми працюємо і готуємося за планом, узгодженим ще заздалегіть. Тому всі тренери можуть спокійно працювати, уникаючи стресових ситуацій, які нікому не потрібні.

- На чемпіонаті світу-2013 з боксерів офіційно знімуть шоломи. Як зміни у правилах АІВА вплинули на підготовку національної збірної?

- Ми працюємо над тим, щоб призвичаїти боксерів до нових умов. Деякі тренування хлопці вже проводять без шоломів. Наприклад, всі тренування перед чемпіонатом Європи Паша Іщенко проводив без шолома. Звісно, є певний ризик, проте, можна і в шоломі розсіктися. Європа була в шоломах, маріупольський турнір також, тож зараз ми налаштовуємось на нові правила і будемо до них призвичаюватися. Ми - члени АІВА, тому маємо працювати за загальними правилами, як говориться: "або звикай - або вилітай".

- Найважче для боксерів, напевно, буде перебудувати дії у захисті?

- Так, бо змінюється трохи малюнок поєдинку. Коли вони в шоломах, то тримають руки близько до себе. Це називається глухим захистом. А тут вони вже повинні тримати дистанційно, бо коли вони ставлять руки близько до голови без шолома, то через руки можуть нанести удар і відправити у нокаут чи нокдаун. Проте, як показує досвід, один-два поєдинки, і вони вже самі звикають і розуміють, що до чого. Це не є чимось таким проблематичним. Тому через це не варто особливо нервувати. Коли я сам боксував, ми тренувались у шоломах, а виступали без них.

- Якщо нинішній рік є надзвичайно напруженим для боксерської збірної, то у 2014 не буде ні чемпіонату Європи або світу. Чи розглядаєте Ви Всесвітню серію боксу, як один з можливих етапів підготовки боксерів?

- Саме як етап тренувань, а не як етап підготовки. Тому що зовсім різні формати змагань. Ми будемо моделювати на 2014 рік два старти. Один - на травень місяць, другий - десь на кінець року, жовтень. У травні, якщо вдасться, проведемо якийсь хороший турнір чи матч, чи зустріч, як, наприклад, ми у Казахстан вилітали на Турнір чотирьох країн. З другим стартом також будемо вирішувати: чи це буде виїзд, чи турнір на нашій території, такого плану, як Мангера чи турнір у Маріуполі. Ми будемо залишати ту саму модель підготовки, а от одним із варіантів змагальної практики будемо розглядати участь наших боксерів у серії WSB.

- Тобто хтось із збірної буде періодично включатись у матчеві зустрічі "Українських отаманів"?

- Так, будуть, щоб підтримати "Українських отаманів". Але основні сили будуть на підготовку до відбіркових чемпіонатів світу, адже нам потрібно завойовувати ліцензії на Олімпійські ігри-2016. Зрозумійте, якщо прив’язуватися лише до серії WSB, то ми ламаємо підготовку. Вони готуються на один бій, який проходить раз на місяць, на п’ять раундів по три хвилини. Тому ми не можемо продуктивно працювати з огляду на те, що нам необхідно дати для наших змагань, які проходять по іншій схемі. Тут зовсім різні системи підготовки.

Федерація боксу України

Коментарі ()