Бокс | Champion.com.ua

Віталій Кличко переміг Гомеса і захистив чемпіонський титул ФОТО + ВІДЕО

21.03.2009 23:58 807 0
Віталій Кличко переміг Гомеса і захистив чемпіонський титул ФОТО + ВІДЕО

Хуана Карлоса Гомеса у бою проти "Доктора Залізного Кулака" по-справжньому вистачило лише на чотири раунди, а далі перевага українського чемпіона стала беззаперечною. Але давайте не будемо забігати наперед, адже на все свій час.

Досвід кубинський претендент на титул Кличка здобував переважно у першій важкій вазі, де неодноразово захищав свій пас чемпіона світу WBC. Експерти сходилися у одному - сильною стороною Гомеса мала стати швидкість ударів та швидкість і маневровість у роботі тулубом. Окрім того, відомо наскільки незручними можуть стати шульги для традиційних боксерів, якщо перші вміють грамотно використовувати удари зліва. Гомес мав ще й зайвий сантиметр розмаху рук.

До бою із українцем претендент підійшов трохи гладкішим і важчим, що, у підсумку, далося взнаки на рухливості кубинця.

Про переваги Віталія відомо давно - досвід, техніка, зріст, вага, мужність. І останній пункт зовсім не є саркастичним - саме "велике серце" Віталія зробило з нього чемпіона, який не зазнав жодної чистої поразки протягом кар'єри (програші Бірду і Льюїсу сталися через травми українця) та зміг повернутися після чотирьох років без боксу і стати чемпіоном.

Перший раунд боксери розпочали із активної розвідки джебами, Гомес виглядав жвавішим за Кличка, проте усі його намагання влучити в українця були невдалими. Раунд завершився без жодного чистого "пострілу" з боку обох боксерів.

Варто зазначити, що кубинець працював у стійці із високо піднятими руками - особливо правою - заважаючи таким чином Віталію проводити джеби. Починаючи із другого періоду Віталій опустив руки у традиційну для себе відкриту стійку. З другого по четвертий раунд картина бою не змінювалася - Гомес працював активніше, а Віталій більше проводив переважно правими прямими назустріч або при виході з клінчів. Кубинському боксеру також вдалося кілька разів провести ліві прямі назустріч. У третьому раунді Гомес почав активно вмикати "боротьбу" - в'язати руки Кличка та йти у клінчі.

Четвертий відрізок бою вперше похитнув претендента - після класичної прямої двійки у голову Гомеса трохи підвели ноги. А Віталій почав активно працювати правим аперкотом у селезінку та намагатися влучити у голову. Окрім того, до цього часу Хуан Карлос отримав серйозне розсічення над правим оком, яке все більше затягувала гематома, а Кличку лікарі замащували "січку" у волоссі з правого боку.

Починаючи із п'ятого раунду перевага Кличка була вже беззаперечною - джеби та праві прямі українця раз по раз знаходили голову суперника. Шостий раунд - суперники обмінялися правим та лівим прямими ударами, а наприкінці Віталій завдав відчутної двійки, приправивши її аперкотом справа.

Кубинець відповів у наступному раунді - Кличко одразу пропустив боковий зліва, але реабілітувався двома швидкими прямими правими у відповідь. Наступна вдала атака українця відправила Гомеса у нокдаун, Віталій кинувся добивати суперника, що був у стані "гроггі", але тому вдалося "дожити" до кінця раунду. Цікаво, що після нокдауну відбувся кумедний епізод - Гомес тікав, розвертаючись спиною і, перечепившись ногами, потягнув за собою на ринг Кличка...

Восьмий раунд чемпіон впевнено почав першим номером, однак обидва суперника явно виглядали втомленими та взяли паузу на відпочинок. Лише перед гонгом Кличко провів блискучу двійку, але добити не встиг.

У дев'ятому раунді рефері Деніел ван де Віл зняв очко з українця нібито за удар головою, що розсердило Кличка. Віталій одразу пішов в атаку - Гомес у нокдауні, добивання у кілька серій - і суддя зупиняє бій.

7 раунд

9 раунд

Світлини AP, AFP, Reuters

Коментарі ()