Євробаскет-2015. Україна - Латвія 75:74. Сенсаційна перемога над фаворитом. ВІДЕО

09.09.2015 20:21 576 0

Четвертий поєдинок на чемпіонаті Європи 2015 року з баскетболу - проти Латвії - був останнім шансом зачепитися за можливість отримати путівку у плей-офф. Три поразки у стартових трьох зустрічах змушували Україну перемагати господарів групового турніру. А потім ще й обов'язково брати гору над Бельгією.

Та спочатку був архіважливий матч з латвійцями. Матч, який українці почали не дуже вдало, до чого ми вже встигли звикнути за останні дні. Ривок господарів 0:7 зупинив двома чудовими триочковими Липовий. Рендл навіть скоротив відставання до одного пункту, але Тімма з-за дуги повернув упевненість своїй команді.

Що хотілося б відзначити, так це результативну гру команд на старті першої чверті. Латвійці розігрували свої атаки досить швидко, кидаючи з далекої та середньої дистанції, або ж протискуючи Фесенка у трисекундній. Щодо Кирила, то у нього не пішла гра попереду - проти нашого капітана діяли досить щільно, при цьому суперники не фолили.

Ближче до завершення першої десятихвилинки у Латвії збився приціл. Почали вони промахуватися, до того ж "синьо-жовті" забирали всі відскоки. У цей момент узяти б і перевернути все з ніг на голову. Проте наші співвітчизники також ніяк не могли закинути - ні з-під кільця, ні із середньої (ще й Липового замінив Мурзін). Триочковий Блумса та відповідь Корнієнка встановили остаточні цифри після першого відрізку зустрічі - 14:21.

Початок другої чверті вийшов в України доволі вдалим. Майже чотири хвилини Латвія не могла набрати хоча б одне очко. Однак і "синьо-жовті" за цей час спромоглися лише на п'ять пукнтів (Лукашов і Фесенко). На руку підопічним Євгена Мурзіна було те, що господарі ще до середини чверті перебрали командних фолів.

Блумс і Мішула обмінялися триочковими, і Україна скоротила рахунок - 24:26. А далі Бертанс за тридцять секунд набрав п'ять очок і повернув команді перевагу. Українці нелегко заробляли свої пункти, натомість у прибалтійців залітали досить важкі спроби. Ще й штрафні кидки у наших баскетболістів не пішли. Кожен, хто не підходив до лінії, з двох спромігся закинути лише один.

Незважаючи на все це, Україна за півтори хвилини до великої перерви скоротила рахунок до мінімуму. Розігрався Фесенко (11 очок), якому допоміг Мішула (6 очок) - 34:35. Та вийти вперед до сирени українцям не судилося. Команди обмінялися влучними випадами, і господарі таки втримали мінімальну перевагу - 39:38.

Вперше Україна вийшла вперед у цьому поєдинку на другій хвилині третьої 10-хвилинки. Фесенко влучив один з двох з лінії штрафних, підбирання виграли українці, і Зайцев додав з-під щита. Ігор на цьому не зупинився й у наступній атаці довів перевагу своєї команди до +3 - 44:41.

Під власним щитом Латвія ніяк не могла стримати Фесенка, який нарешті віднайшов ту гру, яку показав проти Литви. Наставник змушений був змінювати виконавців, які протистояли Кирилу. На щастя господарів, "синьо-жовті" перебрали з фолами, тому кожне порушення за наступні п'ять хвилин було, так би мовити, пробивним. Але Україна "вибухнула" у той момент, у який якраз це було потрібно - п'ять очок за одну атаку! Рендл закинув із середньої, після чого Берзіньш отримав технічний фол за розмови. Джером набрав ще один пункт зі штрафного, а потім і Липовий нагадав про себе - 51:46.

На кілька секунд українці навіть повели у рахунку +7, однак потім стався такий собі міні-провал у вигляді двох швидких атак Латвії, і Мурзін змушений був брати тайм-аут. Який, втім, наступ суперників не зупинив. Корнієнко двічі промахнувся з лінії штрафних, після чого Фрейманіс заробив "енд ван". Могли українці після триочкового Пустозвонова піти на перепочинок лідерами, але аналогічна відповідь Яніченокса зафіксувала перевагу господарів - 62:60.

Мурзін вирішив почати останню чверть без Фесенка, але програш під щитами змусив його випускати Кирила на майданчик. Було помітно, що капітану дана настанова йти на фоли, щоб гравці суперника порушували проти нього правила. Стало лячно, коли Бертанс за дві атаки набрав п'ять очок, довівши відрив до +6. Щоправда, Корнієнко триочковим повернув відставання в один кидок.

У середині чверті точним влучанням з-за дуги Берзіньш ледь не звів з розуму глядачів на трибунах, які гучно почали скандувати "Латвія!". Тайм-аут Мурзіна та три очки Липового примусити дещо остудити їх запал. А Фесенко, оформивши дабл-дабл, скоротив відставання до мінімуму - 71:72 - за чотири хвилини до фінальної сирени.

Останні хвилини та секунди пройшли на неймовірних емоціях і нервах. Нам відверто щастило, коли латвійці не влучали вільні триочкові спроби. Але не могли зрушити з вищезгаданої цифри і наші баскетболісти. Нарешті, за 52 секунди до завершення матчу Фесенко з лінії штрафних вивів Україну вперед, проте Яніченокс повернув лідерство Латвії.

Україна довго розігрувала свою останню атаку, поки за 15 секунд до сирени проти Липового не порушили правила. Олександр у цей вирішальний момент з лінії штрафних був точним - 75:74. І тепер часу залишалося тільки на атаку для Латвії. Яку вони не використали! Дуже добре відзахищалися наші хлопці.

Збірна України здобуває першу перемогу на турнірі та ще продовжує боротьбу за вихід у плей-офф. Попереду не менш важливий поєдинок з Бельгією, де потрібна буде тільки перемога. Та що там? У даній ситуації "синьо-жовтим" у кожному матчі потрібна перемога. Тож, почекаємо до четверга, а сьогодні наші хлопці - молодці!