Євробаскет-2015. Україна - Естонія 71:78. Крок у прірву. ВІДЕО

07.09.2015 23:28 492 0

Збірні України й Естонії підійшли до очної зустрічі у межах групового етапу Євробаскету 2015 року у статусі аутсайдерів. Саме даний поєдинок мав відповісти на запитання, хто ще отримає можливість позмагатися за путівку у плей-офф, а у кого цих шансів фактично не залишиться. Адже невдаха цього вечора отримав би третю поразку у трьох зіграних матчах.

Незважаючи на те, що рахунок відкрив Фесенко з лінії штрафних, команда Естонії на четвертій хвилині несподівано пішла у відрив. Прибалтійці, яких шалено підтримували трибуни, вирішили, так би мовити, скопіювати гру Чехії напередодні, яка принесла останнім перемогу над Україною. А саме - швидкі переходи в атаку, тільки-но вдало відігравши у захисті.

Окрім цього, був в Естонії і свій козир на гру. І виявився він доволі простим - дальні кидки. Естонці приголомшили "синьо-жовтих" у перші п'ять хвилин, коли тричі влучили з-за дуги (Тальтс, Арбет і Вейдеман). Водночас, у підопічних Євгена Мурзіна продовжувалося "чеське нещастя" (назвемо його так). Незрозумілі розіграші та втрати попереду призвели до того, що на табло горіли неприємні 3:11!..

У такий скрутний момент вирішив узяти ініціативу на себе Рендл. Джером спочатку заробив "енд ван", а потім середньою спробою скоротив рахунок до відстанні одного кидка. Міг зрівняти цифри Корнієнко, але не влучив другий штрафний кидок. Натомість вивів Україну вперед з тої ж таки лінії штрафних саме Рендл. Дії натуралізованого американця дозволили "синьо-жовтим" першу чверть виграти - 15:14.

Початок другого відрізку зустрічі українці знову почали невдало. Пропустивши дві атаки (друга була триочковою від Арбета), змушені були знову наздоганяти суперників - 15:19. Але триочкова спроба Рендла повернула лідерство Україні. До того ж, команда Естонії на четвертій хвилині чверті перебрала командних фолів.

У середині другої 10-хвилинки у Рендла вже було 16 очок. Якщо під власним щитом естонці нав'язали нашим співвітчизникам боротьбу, то з індивідуальними діями Джерома вони впоратися ніяк не могли - 28:25. Надалі ж українці лише збільшували відрив. Мішула триочковим приніс команді комфортну перевагу, а "енд ван" Корнієнка запалив на табло рахунок 38:28.

Другу половину поєдинку збірна України почала вдалими діями під чужим щитом, коли вигравалися відскоки після неточних кидків. Також доволі щільно діяли проти естонців біля власної лінії, не дававши тим кидати триочкові. Але потім щось зламалося у такій побудові, і команда Мурзіна протягом якоїсь хвилини пропустила 8 очок від Арбета (два пройшли з-за дуги).

І від +10 залишилося тільки +2. Мурзін змушений був брати тайм-аут, аби збити наступ супротивників. Не вийшло. Арбета було не зупинити - він набив руку. Саме Грегор повернув лідерство своїй команді - 43:40. Підтримав партнера Кангур, примусивши шаленіти глядачів на трибунах. Баскетболісти ж у білих футболках не розуміли, як вони примудрилися програти третю чверть -16 - 44:50!.. А якби Липовий не влучив триочковий, то відрив був би ще більшим.

Перерва на користь підопічним Мурзіна не пішла. Кангур реалізував черговий триочковий, коли його ніхто не прикривав. За сім хвилини до фінальної сирени україна програвала -9!..

Такий перебіг завів Фесенка, який сьогодні отримав невелику кількість часу. Спочатку Кирило поклав данк, потім зробив блок-шот, а довершив усе це тим, що змусив Тооме заробити неспортивний фол. За одну атаку українці здобули п'ять очок, і тепер уже тренер Естонії вимушений був брати тайм-аут.

Прибалтійці після невеличкого перепочинку завершили дві атаки поспіль вдало, проте Мішула трьома очками знову скоротив відставання. Піком же сьогоднішнього провалу нашої збірної стали два неточні кидки Корнієнка зі штрафної лінії та точний триочковий Тооме в атаці у відповідь - 56:62... Останній ще міг чашку чаю випити перш ніж кинути.

Повернув інтригу у зустріч ще один неспортивний фол Естонії - після втрати Сокк просто руками затримав Мішулу. Олександр був точним зі штрафних, а потім поклав три очки ще й із гри, і рахунок став 65:66. Та дива не сталося. Рендл незрозуміло куди віддав пас у наступній атаці, й естонці, а саме Сокк, використали цю помилку по повній - три очки.

На цьому все було скінчено. Естонія довела цей поєдинок до логічного завершення, здобувши важливу перемогу у битві аутсайдерів. Україна ж зазнала третього програшу поспіль... І стає гірко, що після рівної гри з Литвою послідували такі прикрі поразки. Попереду день відпочинку, після чого Україна зустрінеться з господарями паркету - Латвією. Хоча шансів на продовження боротьби у "синьо-жовтих" уже занадто мало...